Maseczka węglowa – zastosowanie, korzyści oraz praktyczne porady.

Sposób na dbanie o cerę jest mnóstwo. Możemy wybrać się do kosmetyczki, która profesjonalnie oczyści i nawilży naszą skórę, możemy również podjąć pewne działania w domu, które również mogą dać świetne rezultaty. Jednak należy pamiętać, że dla każdej cery skuteczny jest dany składnik maseczek, który może pomóc nam w walce o piękną i promienną cerę. Istnieje jednak pewna uniwersalna maseczka ze składnikiem, który pozytywnie oddziałuje na praktycznie każdy rodzaj cery. Ostatnimi laty stał się prawdziwym hitem, i jest chętnie wybierany przez wiele kobiet. Potrafi zdziałać cuda na nawet najbardziej opornej skórze, przywracając jej gładkość i zdrowy wygląd. Mowa tu o maseczce z węgla!

Co to jest maseczka z węgla i jak działa?

Z pewnością kojarzysz lecznicze właściwości węgla, które stosuje się przy zatruciu pokarmowym czy grypie żołądkowej. Działa bakteriobójczo i jest bardzo skuteczny na różne żołądkowe dolegliwości. Jednak często zapominamy o jego wspaniałych możliwościach, kiedy nasza cera jest w złym stanie, pojawiają się wypryski i inne zmiany skórne, które psują estetykę i przyprawiają nas o gęsią skórkę za każdym spojrzeniem w lustro. Maseczka z węgla jest rozwiązaniem takich kłopotów, ponieważ działa niczym magnes na wszelkie zanieczyszczenia, brud a także nadmiar sebum, które znajdują się na twarzy. Stosowana co najmniej dwa razy w tygodniu potrafi dać niesamowite efekty po naprawdę krótkim czasie! Jest najskuteczniejszym środkiem na trądzik i zaskórniki, oczyszcza cerę i wyrównuje koloryt. Jeżeli zależy nam na zdrowej i ładnej cerze, maseczka z węgla jest czymś, co trzeba mieć w domu i używać co najmniej dwa razy w tygodniu.

Jak dobrać maseczkę w węgla do naszej cery?

Maseczki z węgla istnieją pod różnymi postaciami oraz mają zróżnicowaną specyfikację. Dla jakiego rodzaju cery można stosować maseczkę z węgla?

  • tłusta
  • mieszana
  • sucha
  • cera ze zmianami skórnymi czy zaskórnikami
  • wrażliwa

Mają tak rozległe możliwości działania i są skuteczne na tyle przypadłości, że praktycznie każdy może je stosować. Jedynie osoba z cerą suchą może mieć odczucie nieco ściągniętej skóry po użyciu maseczki, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry dobrym i lekkim kremem, oraz pamiętać o odpowiednim doborze maseczki do stanu i rodzaju naszej cery. Warto pamiętać, że domowe maseczki z maksymalnie dwóch czy trzech składników są najlepsze, ponieważ nie zawierają żadnych zbędnych substancji które często można spotkać w gotowych kosmetykach. Ponadto w przypadku maseczki z węgla, wystarczy zakupić w aptece zwykłe pastylki z węglem jakich używamy przy zatruciu pokarmowym, i wymieszać dwie z nich z kilkoma łyżeczkami jogurtu naturalnego. Potem nałożyć na twarz rozprowadzając również maseczkę na brodę i szyję, można również nakładać ją na dekolt.  By maseczka mogła spełnić swoje zadanie, należy trzymać ją na skórze co najmniej 10 minut, jednak nie należy przekraczać tego czasu, bo cera wrażliwa może zostać podraśniona lub wysuszona przez właściwości maseczki. By kuracja przy pomocy węgla działała, nie należy zapominać o pozostałych krokach codziennej pielęgnacji skóry. Trzy podstawowe kroki, czyli oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie powinny być obecne w naszej rutynie dnia. Dzięki temu cera będzie dogłębnie zadbana, i odwdzięczy się nam świetną kondycją i witalnością. Dlaczego warto robić maseczkę węglową we własnym domu? Przede wszystkim mamy pewność co do jej składu, ponadto może zdarzyć się, że zakupimy nieodpowiednią maseczkę do naszego typu cery. Węgiel zakupiony w aptece oraz maseczka przygotowana z niego w żaden sposób nie może zaszkodzić naszej cerze.

Więcej na stronie pieknojestwtobie.com

Dodaj komentarz