Poznaj domowe sposoby na liszaja płaskiego!

Liszaj jest bardzo uciążliwą i wyjątkowo bolesną chorobą skóry i błon śluzowych, która może dotknąć niemalże każdego z nas. Do dziś nie wyjaśniono bezpośredniej przyczyny pojawienia się liszaja na naszej skórze czy błonach śluzowych, choć dużo mówi się o tym, że jest to schorzenie, które obejmuje głownie osoby chore na marskość wątroby czy cukrzyce – narażony jest na nią każdy z nas. Dużo mówi się o tym, że choroba ta wymaga specjalistycznego leczenia farmakologicznego, choć coraz częściej wypróbowuje się metody niekonwencjonalne, czyli takie, które wykonać możemy tylko i wyłącznie przy użyciu środków bez receptę, a raczej naturalnych preparatów. Dziś przyjrzymy się bliżej domowym sposobom na liszaja płaskiego!

Ocet

Znakomitym produktem, który pomaga nie tylko na ukojenie bólu w wielu infekcjach skóry ale również na jej naturalne odkażenie jest ocet. Produkt ten jest substancją, który każdy z nas ma w swoim domu, chociażby w celu wykonywania roztworu do różnego rodzaju przetworów. Aby wykonać roztwór, który pomoże nam zapobiegać swędzeniu powinniśmy wykonać roztwór, do którego potrzebujemy jedynie dwóch łyżeczek ciepłej wody i jedną octu. Tak przygotowanym płynem należy delikatnie przecierać umytą wcześniej skórę, lub w razie konieczności – wykonać miejscowe okłady, które pomogą w zniwelowaniu uporczywego pieczenia i swędzenia. Należy poczekać, aż roztwór wyschnie i następnie nałożyć na skórę maść apteczną, przepisaną przez dermatologa. Powinniśmy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie rozdrapywać zainfekowanych liszajem miejsc, gdyż smarowanie ich octem będzie wyjątkowo bolesne i nieprzyjemne!

Olejek z drzewa herbacianego

Naturalne ekstrakty i wyciągi z roślin to coś, co dzięki czemu możemy z powodzeniem usunąć wszelakie infekcje skórne. Olejek z drzewa herbacianego może w prosty sposób powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji bakteryjnych. Chcąc, aby liszaj płaski nie wywoływał ogromnego swędzenia naszej skóry możemy pokusić się o regularne nacieranie jej przy użyciu ekstraktu olejku z drzewa herbacianego. Powinniśmy delikatnie wmasowywać go w miejsca objęte liszajem tuż po kąpieli. W sytuacji, kiedy zwyczajne nacieranie przy użyciu olejku z drzewa herbacianego nie pomaga możemy pokusić się o wykonywanie okładów bezpośrednio na skórę.

Sposobem, który również może pomóc nam pozbyć się uciążliwego liszaja jest stosowanie ekstraktu z pestek grejpfruta. Ten złoty środek pozwala nam na skuteczne pozbycie się liszaja płaskiego na naszej skórze sprawiając, że problem nie będzie już nas dotyczył!

Czytaj więcej: twojmedyk.pl/liszaj-plaski/

Dodaj komentarz