Spodnie do biegania nie tylko dla zawodowców

Każdy początkujący biegacz zastanawia się nad trzema rzeczami: gdzie będzie biegał, z kim będzie biegał i przede wszystkim w czym będzie to robił. Jeśli wybór robi się zbyt duży to rozpoczęcie biegania może się ciągnąć w nieskończoność. W tym poradniku przedstawię na co powinno zwracać się uwagę przy zakupie spodni do biegania.

Spodnie dla początkujących

Zakładamy, że większość biegaczy rozpoczyna swoją przygodę jak robi się ciepło. Dlatego też musi zwrócić uwagę na krótkie spodenki, które będą posiadały odpowiednie parametry. Na samym początku patrzymy przede wszystkim na:

  • materiał z którego są zrobione spodenki
  • krój spodenek
  • dodatki w postaci kieszonek czy też dodatkowych ściągaczy
  • opinie na temat danych spodenek
  • w ostatniej kolejności na cenę, bo jeśli kupimy coś porządnego, to długo nam posłuży

Uważajmy na spodnie z marketu. Często są albo słabej jakości, albo przepłacone. Często sklepy sportowe posiadają marki własne. Natomiast ostateczna decyzja zależy już od nas.

W czym biegać jak jest zimniej?

Często biegacze ubierają się na tzw. „cebulkę”. To sprawdzona metoda o ile nasze ubrania przepuszczają powietrze i są w stanie odparować część naszego potu. Izolacja termiczna jest ważna, a nowoczesne spodenki często są stworzone z takich materiałów, że poradzą sobie w większości przypadków. Jeśli chodzi o biegi w zimie, jak temperatura znacznie spada, to dobrze zainwestować w dodatkową parę długich spodenek do biegania. Dobrym pomysłem jest też założenie pod krótkie getrów. Stanowią dobrą izolację i biega się wtedy bardziej komfortowo. Będziemy w stanie przebyć dłuższe dystanse bez ryzyka odmrożenia. Teorie na ten temat są różne, dlatego często metodą prób i błędów dochodzimy sami do pewnych wniosków. Wcześniej musimy posilić się poradami biegaczy, którzy mają znacznie większe doświadczenie od nas.

Jak prać takie spodenki?

Starajmy się robić to delikatnie. Często materiały z których wykonane są spodnie do biegania są zbyt podatne na agresywne działanie pralki. Ilość sposobów, na które mogą zniszczyć się w praniu, jest praktycznie nieskończona. Najbardziej odczuwalne to przebarwienia, a nawet przetarcia. Dlatego często najlepiej użyć szare mydło i przemyć nasze spodenki czystą wodą. Nie możemy też przesadzać z temperaturą.

Dbaj o nie, a będą Ci służyły

Jest dużo prawdy w tym, że jeśli zadbamy o nasz sprzęt sportowy, to będziemy się nim dłużej cieszyć. Bierzmy też pod uwagę zakup dodatkowej pary. Szczególnie jeśli jedna będzie w praniu, to druga zostanie gotowa do użycia. Biegaczom często zdarzają się spontaniczne wędrówki, dlatego lepiej być na nie dobrze przygotowanym. Jeśli będziemy biegać już dłużej, prawdopodobnie nasza szafa zacznie zawalać się spodenkami różnych kolorów, producentów i krojów. Na pewno jednak znajdziemy takie, które będą naszymi ulubionymi.

Zobacz popularne modele: https://www.intersport.pl/odziez/spodnie/spodnie-do-biegania.html

Dodaj komentarz